Szybkie liczenie, koncentracja uwagi - ćwiczenie

  Cel ćwiczenia

Koncentracja uwagi, pamięć robocza, zdolności rachunkowe, liczenie pamięciowe

 

 

  Instrukcja

  • Zobaczysz kwotę, którą masz zapłacić, a poniżej – wpłacone przez Ciebie pieniądze

  • Wylicz, jaką powinieneś otrzymać resztę

  • Poprawny wynik wstukaj na kalkulatorze

  • Wynik końcowy zależy od poprawności i szybkości udzielania odpowiedzi.

     

  Korzyści na co dzień

Wydawanie reszty to jeden z najprostszych sposobów na ćwiczenie szybkiego liczenia w pamięci. Dziś, w świecie kart płatniczych i kas, które podpowiadają sprzedawcom, ile reszty powinni wydać, umiejętność ta jest w cenie, zwłaszcza gdy kupujemy w miejscach, w których nie możemy liczyć na paragon. O ile jesteśmy oswojeni ze złotówkami, o tyle to samo dodawanie i odejmowanie przeprowadzane na obco wyglądających monetach staje się trudniejsze. Wyobraź sobie, że sprawnie przeliczasz walutę i doskonale orientujesz się w tym, ile reszty powinieneś dostać. Czując się pewnie w tej sferze możesz z powodzeniem robić zakupy na lokalnych targach, a tam, jak wiadomo, można ubić najlepszy interes.


Sprzedawcy w turystycznych ośrodkach wiedzą aż za dobrze, jak z jaką trudnością przychodzi przyjeżdżającym na odpoczynek skupić się całkowicie na transakcjach, zwłaszcza tych przeprowadzanych w obcych walutach. I czasem to wykorzystują. Aby się nie dać naciągnąć i zapłacić za własną niewiedzę, warto już teraz potrenować proste operacje na liczbach, aby potem, zachłysnąwszy się słońcem i błogim nicnierobieniem, nie stracić na tym zbyt dużo.


Po powrocie z zagranicznych wojaży, na zakupach w zatłoczonym supermarkecie, gdzie głośno gra muzyka, a ludzie tłoczą się przy kasie, zwykle nie sprawdzamy reszty. Odruchowo zabieramy to, co wyda kasjerka, nie chcemy wstrzymywać kolejki, narażać się na niezadowolenie, poza tym trudno się skoncentrować w tych warunkach. A przecież każdy człowiek może się pomylić, a więc kasjer też. Nawet, jeśli utrata paru złotych, nie jest dla nas szczególnie dotkliwa, warto potrenować liczenie reszty. Zadania takie doskonalą naszą pamięć roboczą, poprawiają zdolność do koncentracji uwagi na zadaniu, hamują tendencję do rozpraszania się.

Podziel się
Jeżeli lubisz ćwiczenia mózgu wybierz "lubię to" lub dodaj nas do swoich znajomych


Zarejestruj się za darmo - wystarczy 30 sek.

Zdobyte umiejętności łatwo wykorzystasz na co dzień, w nauce i w biznesie.
Skuteczność serwisu potwierdzono badaniami.Ćwiczenia i kursy w różnym zakresie rozwijają takie zdolności jak:
Pamięć, Uwaga, Spostrzegawczość, Zdolności językowe, Szybkie Liczenie, Koncentracja uwagi, Logika, Pamięć operacyjna, Pamięć krótkotrwała, Przypominanie, Liczenie, Myślenie logiczne, Myślenie abstrakcyjne, Przerzutność uwagi, Pamięć wzrokowa, Pamięć słuchowa, Analiza zależności, Uwaga przestrzenna, Rozpoznawanie, Wyobraźnia przestrzenna, Selekcja informacji, Czytanie ze zrozumieniem, Szybkie czytanie, Kreatywność...Funkcje Poznawcze... itd.

 

Ćwiczenie jest częścią KURSU Online.  Sprawdź jak zdobyć super pamięć i świetną koncentrację.
Przekonaj oferowane ćwiczenia i treningi poznawcze.  Poznaj techniki na szybkie czytanie.


Możesz także zadbać o swoich najbliższych.  Proponujemy trening jako pomysł na upominek.
Podaruj pożyteczny prezent na urodziny lub motywujący prezent dla męża.

___________________________________________________________________________

 

Współpraca: