Szybkie liczenie i koncentracja - Kości

  Cel ćwiczenia

Szybkie liczenie, koncentracja uwagi, pamięć robocza, zdolności rachunkowe, szybkość przetwarzania informacji, funkcje wykonawcze (koncentracja), odporność na dystrakcję

 

 

  Instrukcja

  • Sumuj wyrzucone oczka kostek w jak najkrótszym czasie

  • Wynik wpisuj na kalkulatorze i potwierdzaj

     

 

  Korzyści na co dzień

Pamiętasz planowanie zakupów przed świętami? 8 jaj do sernika, 12 na faszerowane, 4 do sałatki i 10 na twardo… Ile to razem? Albo określanie liczby zaproszonych gości „Agata z mężem i dwiema córkami, wujek z bratem, no i dziadek”. Ilu ich w końcu przyjdzie? Szybkie liczenie przydaje się na każdym kroku – kiedy płacisz za zakupy, planujesz ilości produktów, gotujesz, urządzasz przyjęcie i zastanawiasz się nad liczbą potrzebnych krzeseł.

Sprawne liczenie w pamięci może być przydatne w wielu sytuacjach życiowych, nie tylko przy grze w kości. Trochę rozleniwieni używaniem kalkulatorów do najprostszych obliczeń, możemy z niechęcią odnieść się do takiej „gimnastyki”. Jednak z tych samych powodów, dla których ćwiczymy mięśnie, żeby utrzymać ciało w dobrej formie, tak samo dobrze jest ćwiczyć umysł. Trening liczenia pamięciowego jest czynnością poprawiającą sprawność umysłu, jego zdolność do koncentracji i hamowania ubocznych bodźców wywołujących rozkojarzenie, poprawia, zatem selektywność uwagi. Jeśli po ciężkim dniu zdarza ci się tzw. „gonitwa myśli” to ćwiczenie może pomóc „uporządkować” chaos w twojej głowie. W miarę ćwiczenia liczenie w pamięci będzie coraz przyjemniejsze, my sprawniejsi i bardziej zrelaksowani.
 

Podziel się
Jeżeli lubisz ćwiczenia mózgu wybierz "lubię to" lub dodaj nas do swoich znajomych


Zarejestruj się za darmo - wystarczy 30 sek.

Zdobyte umiejętności łatwo wykorzystasz na co dzień, w nauce i w biznesie.
Skuteczność serwisu potwierdzono badaniami.Ćwiczenia i kursy w różnym zakresie rozwijają takie zdolności jak:
Pamięć, Uwaga, Spostrzegawczość, Zdolności językowe, Szybkie Liczenie, Koncentracja uwagi, Logika, Pamięć operacyjna, Pamięć krótkotrwała, Przypominanie, Liczenie, Myślenie logiczne, Myślenie abstrakcyjne, Przerzutność uwagi, Pamięć wzrokowa, Pamięć słuchowa, Analiza zależności, Uwaga przestrzenna, Rozpoznawanie, Wyobraźnia przestrzenna, Selekcja informacji, Czytanie ze zrozumieniem, Szybkie czytanie, Kreatywność...Funkcje Poznawcze... itd.

 

Ćwiczenie jest częścią KURSU Online.  Sprawdź jak zdobyć super pamięć i świetną koncentrację.
Przekonaj oferowane ćwiczenia i treningi poznawcze.  Poznaj techniki na szybkie czytanie.


Możesz także zadbać o swoich najbliższych.  Proponujemy trening jako pomysł na upominek.
Podaruj pożyteczny prezent na urodziny lub motywujący prezent dla męża.

___________________________________________________________________________

 

Współpraca: