Pamięć i koncentracja - Pamiętanie listy zakupów

  Cel ćwiczenia

Koncentracja uwagi, pamięć robocza, pamięć trwała (ćwiczy zarówno sprawną konsolidację (utrwalanie) śladu pamięciowego, jak też wydobywanie informacji z pamięci (aktualizacja)(retrieval)

 

  Instrukcja

  • Na planszy zobaczysz listę zakupów

  • Na kolejnym ekranie wpisz zapamiętane produkty w pole tekstowe

  • Kliknij „Dodaj" lub „Enter", by zatwierdzić produkt

     

  Korzyści na co dzień

Przychodzisz po pracy do domu, idziesz pod prysznic licząc na chwilkę odprężenia, gdy nagle dopada Cię To. To, czyli przypominanie. Uświadamiasz sobie, że w pracy zapomniałeś o dwóch ważnych telefonach, nie wysłałeś mejla, wracając zapomniałeś kupić córce zeszyt, o który Cię prosiła, a miałeś jeszcze zajrzeć do garażu po silikon do okien.

Przyczyny zapominania są wielorakie. Zapamiętywanie jest złożoną czynnością i na wielu jej etapach mogą pojawić się utrudnienia w efekcie czego „zapominamy”. Zapominamy, bo np.: słabo się koncentrujemy, nie potrafimy skupić się na tym, co mamy zapamiętać, myśli uciekają. Zapominamy, bo np.: nie mamy opracowanych skutecznych strategii zapamiętywania, lub (i) wydobywania informacji z pamięci. Zapominamy, bo: zbyt mało czasu poświęciliśmy na utrwalenie tego, co mamy zapamiętać i w sytuacji stresowej mamy „ pustkę w głowie”. Prezentowane ćwiczenie może pomóc rozwiązać wszystkie te problemy. Wyobraź sobie, że masz do załatwienia całą masę spraw, lub robisz zakupy na wyjazd. Wszystko spisane na kartce, żeby nie zapomnieć, tylko gdzie ta kartka? Zjadł pies, wyrzuciło dziecko, porwał wiatr, nie ważne, można poradzić sobie bez karteczki..


 

Podziel się
Jeżeli lubisz ćwiczenia mózgu wybierz "lubię to" lub dodaj nas do swoich znajomych


Zarejestruj się za darmo - wystarczy 30 sek.

Zdobyte umiejętności łatwo wykorzystasz na co dzień, w nauce i w biznesie.
Skuteczność serwisu potwierdzono badaniami.Ćwiczenia i kursy w różnym zakresie rozwijają takie zdolności jak:
Pamięć, Uwaga, Spostrzegawczość, Zdolności językowe, Szybkie Liczenie, Koncentracja uwagi, Logika, Pamięć operacyjna, Pamięć krótkotrwała, Przypominanie, Liczenie, Myślenie logiczne, Myślenie abstrakcyjne, Przerzutność uwagi, Pamięć wzrokowa, Pamięć słuchowa, Analiza zależności, Uwaga przestrzenna, Rozpoznawanie, Wyobraźnia przestrzenna, Selekcja informacji, Czytanie ze zrozumieniem, Szybkie czytanie, Kreatywność...Funkcje Poznawcze... itd.

 

Ćwiczenie jest częścią KURSU Online.  Sprawdź jak zdobyć super pamięć i świetną koncentrację.
Przekonaj oferowane ćwiczenia i treningi poznawcze.  Poznaj techniki na szybkie czytanie.


Możesz także zadbać o swoich najbliższych.  Proponujemy trening jako pomysł na upominek.
Podaruj pożyteczny prezent na urodziny lub motywujący prezent dla męża.

___________________________________________________________________________

 

Współpraca: