Ćwiczenie na logikę - Przesuwacz


  Cel ćwiczenia

koordynacja wzrokowo ruchowa, zdolności twórcze, umiejętność dostrzegania ukrytych relacji, myślenie problemowe, planowanie, koncentracja

 

 

  Instrukcja

  • Z podanych elementów ułóż obrazek – wzór widzisz po prawej stronie

  • Kliknięty element automatycznie przeskoczy w puste miejsce 


 

  Korzyści na co dzień

Zrobić coś z niczego to niełatwa sztuka. Są osoby obdarowane niezwykłym talentem pozwalającym w chaosie elementów dostrzec przyszły ład i prządek. Ta umiejętność to tzw. „antycypacja produktu końcowego” wymagająca twórczego podejścia i bogatej wyobraźni pozwalającej na dostrzeżenie ukrytych relacji między elementami. Pozornie banalne zdanie z układaniem puzzli to doskonały trening, tych jakże przydatnych umiejętności.

 

Uczy cierpliwości i dokładności, ale przede wszystkim uświadamiają, że aby poznać całość, należy dokładnie zapoznać się z odpowiednio uporządkowanymi szczegółami. Przydaje się nie tylko przy układankach. Przypomnij sobie uczucie błogości, z jakim zamykasz dobrze spakowaną walizkę. Udało Ci się wszystko zmieścić, poukładać i dopasować… jak w układance. Właściwie spakowany bagaż jest podstawą wygodnego podróżowania. Jeśli uda Ci się zmieścić wszystko, czego potrzebujesz, nie będziesz musiał zabierać 4 dodatkowych reklamówek i jeszcze torby na ramię.
Warto o tym ćwiczeniu pamiętać nawet wtedy, gdy w rozsypce znajdziemy się… my sami. Może wystarczy wtedy „poukładać” swoje sprawy, uszeregować je i wypełnić właściwie puste miejsca jak w przypadku puzzli?

Podziel się
Jeżeli lubisz ćwiczenia mózgu wybierz "lubię to" lub dodaj nas do swoich znajomych


Zarejestruj się za darmo - wystarczy 30 sek.

Zdobyte umiejętności łatwo wykorzystasz na co dzień, w nauce i w biznesie.
Skuteczność serwisu potwierdzono badaniami.Ćwiczenia i kursy w różnym zakresie rozwijają takie zdolności jak:
Pamięć, Uwaga, Spostrzegawczość, Zdolności językowe, Szybkie Liczenie, Koncentracja uwagi, Logika, Pamięć operacyjna, Pamięć krótkotrwała, Przypominanie, Liczenie, Myślenie logiczne, Myślenie abstrakcyjne, Przerzutność uwagi, Pamięć wzrokowa, Pamięć słuchowa, Analiza zależności, Uwaga przestrzenna, Rozpoznawanie, Wyobraźnia przestrzenna, Selekcja informacji, Czytanie ze zrozumieniem, Szybkie czytanie, Kreatywność...Funkcje Poznawcze... itd.

 

Ćwiczenie jest częścią KURSU Online.  Sprawdź jak zdobyć super pamięć i świetną koncentrację.
Przekonaj oferowane ćwiczenia i treningi poznawcze.  Poznaj techniki na szybkie czytanie.


Możesz także zadbać o swoich najbliższych.  Proponujemy trening jako pomysł na upominek.
Podaruj pożyteczny prezent na urodziny lub motywujący prezent dla męża.

___________________________________________________________________________

 

Współpraca: