Szybkie Czytanie - Znikąjacy Tekst

Etap na drodze do szybkiego czytania. Brak możliwości powrotu do przeczytanego tekstu uczy koncentracji na zadaniu - „co było nie wróci”.  Trzeba czytać kiedy jest taka możliwość.  Skutecznie odzwyczaja od powszechnego i trudnego do zwalczenia nawyku - błąkania się po tekście już przeczytanym.  To przyzwyczajenie, zazwyczaj bezwiedne i zupełnie nieefektywne, znacznie spowalnia samo czytanie, a także sprzyja dekoncentracji i „uciekaniu myśli”.  Cel ćwiczenia

 Poprawa sprawności czytania, skrócenie czasu potrzebnego na przeczytanie tekstu ze zrozumieniem

 

  Korzyści na co dzień

Pewnie zdarzyło ci się przesiedzieć cały dzień nad jakimś tekstem, by na końcu stwierdzić, że nic nie przeczytałeś. Dzień stracony, a praca nie zrobiona. Wszyscy umiemy czytać, ale często nie umiemy czytać efektywnie, czyli szybko i ze zrozumieniem. Umiejętność szybkiego czytania, daje rozliczne korzyści. Otwiera przed nami możliwość zajęcia się czymś jeszcze-nie tylko czytaniem. Pozostaje tylko problem co robić w zaoszczędzonym czasie: grać w tenisa, pływać, bawić się z dzieckiem, porwać żonę do kina, sklejać modele samolotów, a może coś innego? Umiejętność szybkiego czytania daje tę szansę.

 

Podziel się
Jeżeli lubisz ćwiczenia mózgu wybierz "lubię to" lub dodaj nas do swoich znajomych


Zarejestruj się za darmo - wystarczy 30 sek.

Zdobyte umiejętności łatwo wykorzystasz na co dzień, w nauce i w biznesie.
Skuteczność serwisu potwierdzono badaniami.Ćwiczenia i kursy w różnym zakresie rozwijają takie zdolności jak:
Pamięć, Uwaga, Spostrzegawczość, Zdolności językowe, Szybkie Liczenie, Koncentracja uwagi, Logika, Pamięć operacyjna, Pamięć krótkotrwała, Przypominanie, Liczenie, Myślenie logiczne, Myślenie abstrakcyjne, Przerzutność uwagi, Pamięć wzrokowa, Pamięć słuchowa, Analiza zależności, Uwaga przestrzenna, Rozpoznawanie, Wyobraźnia przestrzenna, Selekcja informacji, Czytanie ze zrozumieniem, Szybkie czytanie, Kreatywność...Funkcje Poznawcze... itd.

 

Ćwiczenie jest częścią KURSU Online.  Sprawdź jak zdobyć super pamięć i świetną koncentrację.
Przekonaj oferowane ćwiczenia i treningi poznawcze.  Poznaj techniki na szybkie czytanie.


Możesz także zadbać o swoich najbliższych.  Proponujemy trening jako pomysł na upominek.
Podaruj pożyteczny prezent na urodziny lub motywujący prezent dla męża.

___________________________________________________________________________

 

Współpraca: